agreko

PPH AGREKO Producent Nawozów

PPH Agreko. Producent Nawozów nawozy dolistne nawozy donasienne nawozy doglebowe

Właściwości nawozów dolistnych

Nawozy dolistne sprawdzają się w sytuacji, w której system korzeniowy nie działa w sposób optymalny. Takie rozwiązanie stosowane jest także wtedy, gdy żywienie przez glebę jest niewłaściwe. Nawozy dolistne chronią rośliny przed stresem i różnymi niedoborami. Pozwalają one na dostarczenie podstawowych mikro- i makroelementów bezpośrednio na liście rośliny. Dlatego pobieranie potrzebnych związków jest znacznie szybsze i łatwiejsze.

Kilka słów o nawozach dolistnych

Nawozy dolistne to komponenty, które mają w swoim składzie chelatowy związek żelaza, a ponadto mieszaninę kilku składników odżywczych. Są to produkty, które przyczyniają się do dostarczenia roślinie podstawowych pierwiastków, wśród których należy wyróżnić fosfor, azot, wapń, bor, potas. Komponenty te przyczyniają się do zapewnienia obfitych plonów. Takie nawozy należy stosować wcześnie rano bądź nocą. Rozwiązanie to umożliwia doskonałe wchłanianie się składników przez liście.

Właściwości nawozów dolistnych

Nawozy dolistne pozwalają na promowanie optymalnej absorpcji składników pokarmowych na skutek zwiększania poziomu cukru w roślinach, które następnie pobudzają aktywność gleby, a także pozyskiwanie elementów odżywczych przez rośliny. Nawozy dolistne to metoda umożliwiająca korygowanie braków gleb. Co więcej, przyczyniają się one do zapobiegania różnym schorzeniom roślin. Wynika to z tego, że wskazane preparaty pokrywają liście i łodygi, które są podatne na ataki różnych szkodników i pasożytów. Jednakże zasadniczą zaletą jest zwiększenie pobierania składników pokarmowych z gleby. Biorąc pod uwagę powyższe, nawozy dolistne są to środki o ogromnych możliwościach, które skutecznie przyczyniają się do uzyskania dużego plonu roślin.

Polityka prywatności