agreko

PPH AGREKO Producent Nawozów

PPH Agreko. Producent Nawozów nawozy dolistne nawozy donasienne nawozy doglebowe

Fakty i mity dotyczące nawozów dolistnych

Nawożenie dolistne stosowane jest zarówno w przypadku dużych gospodarstw rolnych, jak i upraw do celów prywatnych. Znajduje także zastosowanie w uprawie roślin ozdobnych sadzonych do gruntu oraz doniczkowych. Niestety z nawożeniem roślin i ogólnie nawozami związanych jest wiele kontrowersji. W większości mamy do czynienia z nieprawdziwymi informacjami, wręcz mitami, które w tym materiale chcemy obalić. Wyjaśniamy, czym są nawozy dolistne, kiedy je stosować i w jakie doniesienia na ich temat nie warto wierzyć.

Po pierwsze: nawożenie szkodzi zdrowiu i środowisku

„Nawóz” oraz „nawożenie” to terminy, które u niektórych osób wywołują lęk. Nie każdy nawóz jest szkodliwy dla środowiska oraz zdrowia spożywających nawożone rośliny osób. Nawozy dolistne to specyficzna grupa produktów, które dostarczają roślinom niezbędnych składników odżywczych w postaci mikroelementów. Te z kolei, dostarczane z zewnątrz w tej postaci są szybko i łatwo pobierane przez rośliny, co ma ogromny wpływ na ich wzrost oraz plenność, a także dochody gospodarstwa rolnego.

Po drugie: każdy nawóz dolistny jest równie skuteczny

To drugi i często powielany mit. Jakość nawozów dolistnych, o której decydują m.in. odpowiedni skład, rodzaj i forma pierwiastków, nie jest taka sama w przypadku wszystkich, dostępnych na rynku produktów. Oferujemy nawozy dolistne o optymalnie dopasowanym do potrzeb roślin składzie. Zawierają one mikroelementy schelatowane, które są najlepiej przyswajane przez rośliny oraz wzmagają aktywność katalityczną enzymów, chroniąc m.in. przed chorobami grzybowymi i skutkami suszy.

Po trzecie: nawożenie dolistne może zastąpić nawożenie doglebowe

To także mit. W celu zapewnienia optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju roślin konieczne jest stosowanie uzupełniających się metod nawożenia. Nie tylko nawożenia doglebowego i dolistnego, ale także donasiennego.

Po czwarte: nawozów dolistnych nie stosuje się razem ze środkami ochrony roślin

I tutaj mamy do czynienia z jeszcze jednym mitem. Aplikację nowoczesnych nawozów dolistnych można bez problemu łączyć z programem ochrony roślin, bo nie reagują one z substancjami zawartymi w środkach ochronnych. Wybór nawozów dolistnych, które mogą być stosowane ze środkami ochrony roślin to jeden ze sposobów na zwiększenie efektywności pracy na roli oraz oszczędność czasu i spalanego paliwa.

Polityka prywatności